pozdrowienie vgh
 
-- Książki
Tu była okładka książki pt. Jako chrześcijański psychiatra udzielałem porad dosłownie setkom mężczyzn, kobiet i dzieci trwających w postawie gorzkiego gniewu wobec Boga za to, że zagrał nie fair. Zasadniczy powód ich stanu był zawsze taki sam: Bóg, w swej suwerenności, dopuścił albo spowodował coś, co wydarzyło się w ich życiu, na co oni, gdyby byli na jego miejscu, nie pozwoliliby. Złoszczą się na Boga za to, że nie zgodził się, by w ich ręku znajdowała się całkowita władza nad sytuacją. Postawa ta wyrasta z grzechu zarozumiałości i pychy.
W zdumienie wprawia mnie jednak fakt, że ja sam, pomimo iż uważam się za człowieka oświeconego, który codziennie rozważa Słowo Boże, od czasu do czasu złoszczę się na Boga za to, że nie kieruje okolicznościami mego życia wedle moich pragnień. Ponieważ jestem tylko człowiekiem, w pewnej mierze zawsze będę tak postępował. Jednakże nauczyłem się, co robić w chwili, gdy pojawia się ta postawa zarozumiałości.
Joel Freeman w swej książce wykonuje wspaniałe zadanie uśmierzania wiatru dmącego w nasze butnie sterczące żagle z napisem Bóg gra nie fair. Jego osobista otwartość pomaga nam zrozumieć, że nie my sami posiadamy tego rodzaju myśli. Przedstawia nam podnoszące na duchu spojrzenie na ogólny plan Boga, ukazując jednocześnie, że nasze ograniczone pojmowanie nie daje nam odpowiednich kwalifikacji do wyrokowania o tym, co jest w porządku, a co nie.

Paul Meier
doktor nauk medycznych Klinika Minirth-Meier
P.A. Richardson, Texas


Tu była okładka książki -Hata- William P. YoungNajmłodsza córka Mackenziego A. została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana, ale ciała dziewczynki nie odnaleziono. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mackenzi dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mackenzi przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie.

Mackenzi spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.

W czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, „Chata” zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mackenzi, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości „Chata” jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. „Chata” odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. „Chata” to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.
Tytuł książki: Chata.
Autor: William P. Young.

Po przeczytaniu książki czytelnicy zamieścili komentarze na:
www.tania książka.pl
www.lubimy czytać.plJeżeli powyższe jest interesujące dla Ciebie, zajrzyj do Sponsora.

Dostęp do poznania pozostałych dobrych książek po zalogowaniu.

Książki mojego życia - forum
------------ Najlepsze księgarnie Polski------------
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
P O L A N D
Szef CIA: Jezus Chrystus, nasz Zbawca, jedynym rozwiązaniem dla naszego świata

Image and video hosting by TinyPic

   S T R O N A   G Ł Ó W N A

   O   M N I E

   O   M I Ł O Ś C I

   M U Z Y K A

   B I B L I A

   K S I Ą Ż K I

   P O Z O S T A Ł E

   D Z I A Ł A M Y

------------

Pozdrowienie dla katolików i księży

Naukowa ewolucja - hit

O Boże! Dlaczego?

10 tłumaczeń Biblii

Uwięziony Słowik

Tylko dwie religie

Patriotyzm & Wiara

Translate the www
G. Washington
Zło to nie okazjonalny przejaw głupoty lecz ukartowany spójny plan.

Image and video hosting by TinyPic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Pozdrowienie
13/01/2016 13:22
Jeżeli materiał tej www uważasz za ciekawy/inspirujący - zaloguj się. W menu POZOSTAŁE jest wejście do kolejnych znaków/drogowskazów drogi do zwycięskiego życia.

Sąsiedzi strony

Złodzieje marzeń

I moje życie stało się jedną wielką imprezą

Image and video hosting by TinyPic

Komiksy vg1

Apteka vgh

Szukam

Sponsor npx

Reklama


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie